Instalacje tryskaczowe

Instalacje tryskaczowe

Instalacja tryskaczowe należą do stałych urządzeń gaśniczych – są przeznaczone do zwalczania pożarów zarówno cieczy palnych, jak i ciał stałych. Pozwala na wczesne wykrywanie pożaru oraz ugaszenie go przed rozprzestrzenieniem lub ograniczenie rozprzestrzeniania się ognia do czasu przyjazdu straży pożarnej. Działają na zasadzie selektywnej, miejscowej – do ich aktywacji dochodzi tylko w obrębie strefy dotkniętej pożarem. Stosowanym w instalacjach tryskaczowych popularnym środkiem gaśniczym jest właśnie woda, która ulega rozpyleniu w wyniku wystąpienia pożaru. Instalacja tryskaczowa sprawiają, że możliwe staje się optymalne zabezpieczenie obiektu przed pożarem.

Co jest istotne?

Oszczędność

środek gaśniczy rozpylany jest jedynie nad miejscem pożaru, a nie na całym obiekcie

ZAUTOMATYZOWANE DZIAŁANIE

wystarczy, że temperatura wzrośnie do krytycznego poziomu, a instalacja uruchomi się samoistnie

BEZPIECZEŃSTWO

woda absorbuje wiele szkodliwych substancji, w tym dym i gazy pożarowe

ADAPTOWALNOŚĆ

łatwo zmienić rodzaj środka gaśniczego w instalacji, na przykład na pianą gaśniczą

EKO-FRIENDLY

woda jest środkiem bezpiecznym zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska

Jak wygląda i z czego składa się instalacja tryskaczowa?

Podstawowe elementy instalacji to:

Gdzie możemy stosować tryskacze?

Instalacje tryskaczowe znajdują zastosowanie w obiektach usługowo-handlowych (np. centra handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe), obiektach użyteczności publicznej (np. kina, teatry, restauracje) oraz obiekty produkcyjne i budynki magazynowe (np. fabryki i centra logistyczne). Możemy je zaimplementować zarówno do budynków już istniejących, jak i tych, które są dopiero w trakcie budowy – w tym przypadku już na etapie projektowania powinno się uwzględnić zabezpieczenia przed pożarem. Pomoże to zapobiec dodatkowym, nieprzewidzianym kosztom oraz ograniczy ryzyko wydłużenia się czasu realizacji inwestycji.

sufit z tryskaczami

Instalacje tryskaczowe dla Twojego obiektu

Zajmujemy się realizacją, testami oraz serwisem instalacji tryskaczowych. Dostosowujemy montaż do potrzeb naszego Klienta. Przeprowadzamy instalacje na terenie całej Polski – dysponujemy doświadczonymi brygadami monterów instalacji przeciwpożarowych, nie są nam straszne żadne zlecenia!

Jesteś zainteresowany montażem instalacji tryskaczowej dla swojego obiektu?

Scroll to Top