Obszary zastosowań instalacji tryskaczowych

Tryskacze przeciwpożarowe występują w różnych rodzajach. Zadaniem instalacji tryskaczowej jest samoistne uruchomienie w początkowej fazie pożaru, aby zlikwidować je lub ograniczyć jego rozprzestrzenianie do czasu przyjazdu służb ratunkowych. Ich historia jest bardzo długa i wykorzystywane są w różnych obiektach jako popularna metoda aktywnej ochrony przeciwpożarowej.

Instalacja tryskaczowe działa punktowo, to znaczy, że gasi pożar bezpośrednio znad miejsca, w którym wystąpił.
Tryskacz jest jednorazowy – po pęknięciu ampułki należy do niezwłocznie wymienić, aby zapewnić obiektowi nieprzerwaną ochronę przed pożarem.

Gdzie można stosować instalacje tryskaczowe?

Z uwagi na swoje szerokie możliwości, ale również sprawność w działaniu oraz precyzyjne rozsyłanie środka gaśniczego, tryskacze są dość uniwersalnym rozwiązaniem w ochronie przeciwpożarowej. Stosuje się je w takich miejscach jak:

  • obiekty użytku publicznego – hotele, biura, kina czy teatry;
  • centra handlowe;
  • sklepy wielkopowierzchniowe;
  • magazyny i centra logistyczne;
  • hale produkcyjne i montażowe.

Systemy tryskaczowe mogą być montowane zarówno w budynkach już istniejących, jak i nowo powstających – w tym przypadku już na etapie projektowania powinno się uwzględnić zabezpieczenia przed pożarem. Pomoże to zapobiec dodatkowym, nieprzewidzianym kosztom oraz ograniczy ryzyko wydłużenia się czasu realizacji inwestycji. Kluczowy jest indywidualny projekt, w którym zostaną wzięte pod uwagę możliwe zagrożenia pożarowe.

Stosowanym w instalacjach tryskaczowych popularnym środkiem gaśniczym jest właśnie woda, która ulega rozpyleniu w wyniku wystąpienia pożaru. Instalacja tryskaczowa sprawiają, że możliwe staje się optymalne zabezpieczenie obiektu przed pożarem.

Zajmujemy się realizacją, testami oraz serwisem instalacji tryskaczowych. Dostosowujemy montaż do potrzeb naszego Klienta. Przeprowadzamy instalacje na terenie całej Polski – dysponujemy doświadczonymi brygadami monterów instalacji przeciwpożarowych, nie są nam straszne żadne zlecenia!

Jesteś zainteresowany montażem instalacji tryskaczowej dla swojego obiektu?

Skontaktuj się z nami!
Scroll to Top